Sergi Koşulları

 

3. ULUSLARARASI HAKEMLİ MİLLİ KÜLTÜR KARMA SANAT SERGİSİ
15-18 Kasım 2018, Mardin

 

Uluslararası Avrasya Spor, Eğitim ve Toplum Kongresi kapsamında 15-18 Kasım 2018 tarihlerinde “Mezopotamya” temalı Uluslararası Jürili Karma Sanat Sergisi düzenlenecektir.


Sergi katılım koşulları şöyledir:

1- Sergiye sanat-tasarım alanına yakınlık duyan, bu alanda uzmanlaşan veya eğitim gören tüm kişiler kendi özgün tasarımlarıyla katılabilir.

2- Eserlerin sahipleri kendi Ulusal Kültürlerini yansıtması koşuluyla, her alandan katılım yapabilecektir.

3- Her katılımcı en fazla iki (2) eser ile katılabilir.

4- Teknik ve malzeme sınırlaması yoktur.

5- Eserlerin boyutları en fazla 1m2 olmalıdır.

6- Eserler yüklenirken en az 300 dpi çözünürlükte, tek renk arka planda (Siyah-beyaz veya gri) çekilmiş 1 adet fotoğrafı (jpeg formatında) en geç 26 Ekim 2018 tarihine kadar sisteme yüklemelidir.

7- Eserler, kongre sitesine üye olup, üye panelinden ‘eser gönder’ menüsünden gönderilmelidir. Seçici kurul; eserleri online ortamda değerlendirecektir. Sergilenmek üzere seçilmiş eserler, web sitesinden de yayınlanacaktır.

8- Eserlerin aslı en geç 13 Kasım 2018 tarihine kadar aşağıda belirtilen adrese ulaşacak şekilde kargo ile gönderilmeli veya elden teslim edilmelidir.

9- Kargo ile gönderilen eserlerde oluşabilecek gecikmelerden, hasarlardan veya kargo yolu ile kaybolan eserlerden Sergi Düzenleme Kurulu sorumlu değildir ve hasar görmüş eserler sergilenmeyecektir.

10- Kargo ücretleri (her iki yönlü) katılımcılar tarafından karşılanacaktır.

11- Eserleri sergilenen katılımcılara Katılım Belgesi ve Sergi Katalogu verilecektir. 

12- Sergi bitiminde ilgililer eserlerini teslim almalıdır. Teslim alınmayan eserlerle ilgili olarak organizasyonumuz bir sorumluluk üstlenmez.

13- Kongrede bildirisi olan ve sergiye eseri kabul edilen katılımcılar, sergi ve kongre için ayrı ücret ödemelidir. Sergi katılımı ile ilgili ücretlendirme, kongre katılımı ile ilgili ücretlendirme koşulları ile aynıdır.

14- Online kayıt formu 29 Ekim 2018 tarihine kadar doldurulmalıdır. Kayıt formunu dolduranlar yukarıda belirtilen tüm koşulları kabul etmiş sayılırlar.

 

ÖNEMLİ TARİHLER

  • Sergi Başvuruların Başlaması: 1 Ağustos 2018
  • Başvuruların Sona Ermesi: 26 Ekim 2018
  • Sergi Kaydını Yapmak için Son Tarih: 29 Ekim 2018
  • Eserleri Teslim Etmek İçin Son Tarih: 13 Kasım 2018
  • Sergi Tarihi: 15-18 Kasım 2018
  • Sergi Açılışı: 16 Kasım 2018 Cuma Saat: 10.00
  • Yer: Mardin Artuklu Üniversitesi

 

ESER TESLİM ADRESİ

Mardin Artuklu Üniversitesi BESYO Müdürlüğü